Forum Anita Sokołowska Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

:)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 194, 195, 196  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Anita Sokołowska Strona Główna -> Anita w (mediach) prasie, TV... :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FABIAN2
gaduła.



Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 11687
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 122 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:03, 20 Mar 2008    Temat postu:

TEGO JESZCZE NIE BYŁO

W trakcie tegorocznej edycji Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt będzie można zobaczyć dwie propozycje z bydgoskiego teatru. O Grand Prix festiwalu ubiegać się będą „Nordost” Buchsteinera oraz „Przebudzenie wiosny” Wedekinda. Obydwa spektakle cieszą się dużą popularnością bydgoskich widzów, czy równie dobrze zostaną przyjęte w Szczecinie, dowiemy się 20 kwietnia. Nagroda tego festiwalu jest niezwykle cenna dla artystów ponieważ przyznaje ją publiczność. Nie będzie to pierwsza wizyta TPB w Szczecinie, przed trzema laty spektakl „Kamień i popioły” otrzymał tam kilka nagród, w tym m.in.: dla reżyserki Iwony Kempy.

TO JESZCZE NIE KONIEC

Co stało się 23 października 2002 roku w teatrze na Dubrowce? Dlaczego czeczeńskie komando zaatakowało moskiewski teatr, wzięło do niewoli ponad 800 widzów, którzy oglądali musical „Nord-Ost”, dlaczego musiało dojść do takiej tragedii. Powyższe pytania i wiele innych znajdą odpowiedź podczas bydgoskiej prezentacji w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego, Krakowskich Reminiscencji. Bydgoski Teatr Polski będzie gościł podczas tak znaczącej imprezy teatralnej po raz pierwszy.

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Warszawskie Spotkania Teatralne

Miejsce: Teatr Dramatyczny-Duża Scena, Warszawa: PKiN - pl. Defilad 1

Kategoria: Spektakl

Daty wydarzenia:

29 marca - 11 kwietnia - Teatry: Dramatyczny, Studio, Mały oraz Wytwórnia Wódek Koneser
Opis wydarzenia

Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego podejmuje się nie lada wyzwania. W marcu wskrzesza Warszawskie Spotkania Teatralne, które odbywały się w latach 1965-2000 i stanowiły ucztę dla maniaków sceny spragnionych wieści z różnych teatralnych ośrodków w Polsce. Prezentowały bowiem najciekawsze krajowe spektakle danego sezonu w przyswajalnej formie kilkunastu pokazów na miejscu, w Warszawie. Tę wygodną formułę IT uzupełnia oczywiście o nowocześniejsze elementy. Będą to m.in. pokazy wrocławskiego teatru nieinstytucjonalnego, w tym grup Ad Spectatores, Zakładu Krawieckiego, Karbido i Teatru Pieśni Kozła, przegląd poświęcony twórczości Michała Zadary, tegorocznego laureata Paszportu "Polityki", zatytułowany zadara.pl oraz seria akcji towarzyszących: showcase polskiego teatru dla krytyków zagranicznych, spotkania z twórcami, akcje edukacyjne, otwarte studio telewizji internetowej, specjalne wydanie Instytutowego Hyde Parku... Co jednak pewnie najbardziej interesuje widzów, to wybór 11 spektakli z Polski, które zostały przez ekipę Instytutu zakwalifikowane do "nurtu głównego". W latach świetności WST zaproszenie na przegląd było nie lada nobilitacją - zobaczymy, czy i ta tradycja ulegnie wskrzeszeniu. W każdym razie, podczas reaktywacji obejrzymy m.in. "Baala" Marka Fiedora z Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu, "Blaszany bębenek" w reżyserii Adama Nalepy z Teatru Wybrzeże, ostatnią premierę Pawła Demirskiego w Teatrze im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, "Przebudzenie wiosny" autorstwa Wiktora Rubina z Teatru Polskiego w Bydgoszczy czy "Wesele" Anny Augustynowicz ze szczecińskiego Współczesnego. Zadara.pl zaś, będący w pewnym sensie przedłużeniem Kleczewska Fest i Klata Fest, obejmie pięć spektakli warszawskiego twórcy, w tym przedstawienia z Krakowa, Wrocławia i Gdańska. O wszystkich obejrzanych spektaklach widzowie będą mogli porozmawiać w Klubie Warszawskich Spotkań Teatralnych, czyli Cafe Kulturalnej, przechadzając się zaś między festiwalowymi teatrami - Dramatycznym, Studio i Małym - z dużym prawdopodobieństwem natkną się na nawiązujące do spektakli głównego nurtu instalacje i gry. Zainteresowanych szczegółowymi danymi odsyłamy do tekstu na temat WST w dalszej części magazynu oraz na stronę przeglądu: [link widoczny dla zalogowanych] oraz [link widoczny dla zalogowanych] [am]

29 marca - 11 kwietnia - Teatry: Dramatyczny, Studio, Mały oraz Wytwórnia Wódek Koneser - wstęp: 30-100 PLN (program główny), 30-60 PLN (Zadara.pl), 20-60 PLN (Wroc Off) oraz możliwość kupienia karnetów i wejściówek
[link widoczny dla zalogowanych]

E.TEATR.TV - teatralna telewizja internetowa tworzona z myślą o Warszawskich Spotkaniach Teatralnych i kontynuacji projektu po festiwalu. Wywiady, relacje i reportaże z życia festiwalowego tworzone przez młodych filmowców we współpracy z krytykami teatralnymi i realizatorami telewizyjnymi.

START 28.03.2008.


Warszawskie Spotkania Teatralne
,,Warszawskie Spotkania Teatralne Od 29 marca do 11 kwietnia odbywać się będą Warszawskie Spotkania Teatralne, przygotowane przez zespół Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Kraszewskiego na zlecenie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Wydarzenie jest wielkim świętem polskiego teatru, w ramach którego zaprezentowane zostaną najgoręcej dyskutowane i najczęściej nagradzane spektakle kolejnych sezonów. Osiemnaście grup artystycznych z całej Polski pokaże dwadzieścia jeden spektakli, a wśród nich najgłośniejsze przedstawienia z repertuaru scen krajowych, najciekawsze propozycje teatrów offowych oraz teatrów społecznych, zarówno repertuarowych, publicznych, jak i scen niezależnych, eksperymentalnych, reprezentujących rozmaite gatunki sztuk performatywnych. Na Warszawskie Spotkania Festiwalowe zaproszonych zostało 40 gości z zagranicy: artystów, krytyków oraz dyrektorów teatrów z Europy i Azji. Dla 20 osób z małych ośrodków zorganizowany zostanie obóz teatralny. Festiwal odbędzie się na scenach: Teatru Dramatycznego Teatru Małego Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Centralnego Basenu Artystycznego, Teatru Na Woli im.,,
[link widoczny dla zalogowanych]

6.04
Przebudzenie wiosny, Teatr Polski im. Konieczki, Bydgoszcz (g. 17, 20 - Teatr Studio);

6 kwietnia, niedziela

Studio festiwalowe radia TOK FM, prowadzi Hanna Zielińska.

Spotkanie z twórcami spektaklu „Przebudzenie wiosny” Wiktora Rubina – o „smutnych nastoletnich” w młodym polskim teatrze.

* godz. 23.00 – 00.00, Café Kulturalna


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez FABIAN2 dnia Czw 14:23, 20 Mar 2008, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kasiaw
Administrator



Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 961
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 56 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:38, 20 Mar 2008    Temat postu:

No !
Czyli coś się jednak dzieje i dobrze. Wink


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
FABIAN2
gaduła.



Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 11687
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 122 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:48, 20 Mar 2008    Temat postu:

FABIAN2 napisał:


TO JESZCZE NIE KONIEC



Co stało się 23 października 2002 roku w teatrze na Dubrowce? Dlaczego czeczeńskie komando zaatakowało moskiewski teatr, wzięło do niewoli ponad 800 widzów, którzy oglądali musical „Nord-Ost”, dlaczego musiało dojść do takiej tragedii. Powyższe pytania i wiele innych znajdą odpowiedź podczas bydgoskiej prezentacji w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego, Krakowskich Reminiscencji. Bydgoski Teatr Polski będzie gościł podczas tak znaczącej imprezy teatralnej po raz pierwszy.



I cos na temat tego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego

33. KRAKOWSKIE REMINISCENCJE TEATRALNE - MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRALNY

krtpalec.jpg24-27.04.2008
[link widoczny dla zalogowanych]



Krakowskie Reminiscencje Teatralne organizowane są nieprzerwanie od 1975 roku. Od kilku lat odświeżona formuła festiwalu wyróżnia się programową konsekwencją, czyniąc z niego jedeną z najbardziej cenionych imprez teatralnych zarówno w kraju jak i za granicą. Tak szerokie uznanie odbiorców zawdzięczamy świadomym i odważnym decyzjom artystycznym oraz otwartym i pełnym uwagi przyglądaniu się temu, co najciekawsze, odkrywcze i intrygujące w dziedzinie teatru – zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Założeniem festiwalu nie jest jednak prezentacja debiutantów, ale pokazanie tych artystów, którzy konsekwentnie podążają wytyczoną przez siebie, indywidualną drogą, wyznaczając nowe trendy i kreując nowe obszary teatralnej twórczości. Do największych sukcesów festiwalu w ostatnich latach należy z pewnością pokazanie po raz pierwszy w Krakowie jednego z najważniejszych obecnie reżyserów: Alvisa Hermanisa, który w tym roku uhonorowany został najbardziej prestiżową europejską nagrodą w dziedzinie teatru: „Nowa rzeczywistość teatralna". Byliśmy szczególnie dumni, że to właśnie krakowska publiczność zyskała możliwość obcowania z tak znakomitym artystą oraz z jednym z jego najgłośniejszych spektakli. Pokazany podczas Reminiscencji „Lód” stał się w jednogłośnej opinii mediów jednym z najistotniejszych wydarzeń kulturalnych roku 2006 w Polsce.

Co szczególnie istotne, tegoroczna edycja festiwalu jest jednym z etapów realizacji projektu Mobile Lab, najnowszej inicjatywy sieci F.I.T. (Festivals In Transition), skupiającej dziesięć międzynarodowych festiwali teatralnych z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Litwy, Łotwy, Estonii oraz Polski. Ideą projektu jest umożliwienie szerokiej publiczności spotkania z tym, co najciekawsze w sztuce najnowszej. Jej propagowaniu i rozjaśnianiu służą liczne spotkania z artystami oraz cykl warsztatów dla najbardziej obiecujących młodych krytyków europejskich, którzy będą budować nić porozumienia między artystami a ich odbiorcami. Zarówno warsztaty, jak i spotkania oraz konferencje odbywają się w każdym z państw partnerskich w trakcie trwania kolejnych festiwali. W Krakowie będziemy gościć zarówno najbardziej obiecujących młodych krytyków, jak i dyrektorów wszystkich festiwali partnerskich projektu.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kasiaw
Administrator



Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 961
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 56 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:10, 20 Mar 2008    Temat postu:

Także wróżę sukces Anicie.
Choć już go odniosła w zasadzie ... zagrała w sztukach, które zostały zauważone. ok

A Wy dziewczyny jakie macie zdanie na ten temat? Smile


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anna Z
gaduła.



Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 10362
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 174 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:17, 20 Mar 2008    Temat postu:

kasiaw napisał:
Także wróżę sukces Anicie.
Choć już go odniosła w zasadzie ... zagrała w sztukach, które zostały zauważone. ok

A Wy dziewczyny jakie macie zdanie na ten temat? Smile


Bardzo dobrze, że Anita gra w przedstawieniach, które zostały zauważone i o których jest głośno. Ale czy za tym pójdą jakieś ciekawe propozycje zawodowe, zobaczymy. Niestety, nie zawsze sukces przekłada się na obecność artysty w innych produkcjach. Dzisiaj producenci rozbijają się za rozpoznawalnymi twarzami ludzi, którzy niekoniecznie są prawdziwymi artystami. Ale jeżeli Anita ma satysfakcję z tego co robi, to to jest najważniejsze.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
FABIAN2
gaduła.



Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 11687
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 122 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:38, 20 Mar 2008    Temat postu:

Myślę, ze chyba nie miała Anita nawet występując w Teatrze Powszechnym w Warszawie, takiej sytuacji, ze dwa spektakle z jej udziałem mają szanse na zdobycie Grand Prix festiwalu w Szczecinie. , do tego KRAKOWSKIE REMINISCENCJE TEATRALNE - MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRALNY , gdzie może nawiazać ciekawe kontakty, i do tego Warszawskie Spotkania Teatralne , gdzie również może się pokazać. Wydaje mi się, że to jest już duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę, ze Anita w Teatrze Bydgoskim wystepuje od września.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez FABIAN2 dnia Czw 20:46, 20 Mar 2008, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
marta
gaduła.



Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 4196
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 136 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z głebi serca

PostWysłany: Czw 21:07, 20 Mar 2008    Temat postu:

Nie znam się na festiwalach teatralnych' więc się nie wypowiem;ale się cieszę;ze to co robi Anita zostało zauważone.

Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
FABIAN2
gaduła.



Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 11687
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 122 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 6:16, 24 Mar 2008    Temat postu:

Dzisiaj o 7,15 na TVP1 jest ,, Mokra Bajeczka,,.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
FABIAN2
gaduła.



Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 11687
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 122 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:42, 29 Mar 2008    Temat postu:

Przed Kontrapunktem 2008


18 spektakli zobaczyć będzie można podczas tegorocznego 43 Przeglądu Teatrów Małych Form "Kontrapunkt". Festiwal odbywać się będzie między 16 a 20 kwietnia.



Spektakle są najważniejsze, ale w programie znajdą się też koncert Musica Genera, Noc performerów, wystawy (np. "Inscenizacje plastyczne dramatów Stanisława Wyspiańskiego"), dyskusja "Teatr a postęp", promocje wydawnictw (m.in. "Pamiętnika Teatralnego" poświęconego Stanisławowi Wyspiańskiemu), pokaz filmów onedotzero, słuchowisko "Dublin. One way".

Polskie ważne i poważne

O Grand Prix Kontrapunktu rywalizować będzie 14 przedstawień, 9 polskich i 5 zagranicznych - Cechą wspólną polskich przedstawień jest to, że podejmują ważne zagadnienia współczesności - mówi Piotr Ratajczak, reżyser, członek komisji artystycznej Kontrapunktu. - Są ważne i bardzo poważne.

- Wiele tych spektakli zaboli widzów - dodaje Krzysztof Bizio, dramaturg, członek komisji artystycznej Kontrapunktu. - Ale teatr się w tej chwili znalazł w takim miejscu, że reżyserzy przyjmują ekstremalne postawy artystyczne, dotyka tematów, które mogą wzbudzić kontrowersje.

Na pewno taka będzie inaugurująca Kontrapunkt bulwarówka polityczna Pawła Demirskiego, "Był sobie Polak Polak Polak i Diabeł, czyli w heroicznych walkach narodu polskiego wszystkie sztachety zostały zużyte" Teatru im. Jerzego Szaniawskiego z Wałbrzycha. Quasi kabaret artystyczny inspirowany mocno niemiecką estetyką. Bardzo śmieszny, bardzo dotkliwy.

Problem relacji polsko - żydowskiej porusza w "Żydzie" Teatr Polski w Bielsku - Białej. Szkoła przygotowuje się na przyjazd byłego ucznia, Żyda.

Polskość jest tematem zbierającej już świetne recenzje niedawnej premiery "Homo polonicusa" Teatru Provisorium -Kompanii Teatr z Lublina.

Wielbiciele talentu Piotra Tomaszuka ucieszą się ze spektaklu "Wierszalin. Reportaż o końcu świata".

Z Bydgoszczy przyjedzie przedstawienie Wiktora Rubina, który dwa lata temu "Mojo Mikibo" wygrał Grand Prix Kontrapunktu. W "Przebudzeniu wiosny" Wedekinda z Teatru Polskiego w Bydgoszczy zobaczymy nowe reżyserskie wcielenie Rubina, szukającego w teatrze formy gdzieś na pograniczu polskiego i niemieckiego teatru, inspirującego się Polleschem i Castorfem



Z Bydgoszczy, który w ostatnim czasie urasta na jeden z najważniejszych ośrodków teatralnych zobaczymy też spektakl "Nordost" o zamachu na Dubrawce.


Teatr Jaracza w Łodzi pokaże nam "Brzydala" według Meyenburga, jednego z najbardziej cenionych dramaturgów niemieckich. O tożsamości, eksperymentach genetycznych. A dawno nie widziany na Kontrpunkcie Teatr Stary z Krakowa ciekawą inscenizację uwspółcześniającą "Klatwę" Wyspiańskiego w reż. nowej, bardzo obiecującej młodej reżyserki Barbary Wysockiej.

Szczecin reprezentują "Idiotki", autorska propozycja Marcina Wierzchowskiego z Teatru Współczesnego.

Hiszpański teatr Produccions Essencials i Acetato Teatro przywiezie spektakl "Cuttlas, anatomia rewolwerowca", oparte na komiksie artysty hiszpańskiego Calpurnio. Büro für zeit + raum z Berlina, swoisty teatr Anne Hirth z pogranicza teatru tańca w tym roku pokaże widowisko "Przeszłość jest przed ego". Belgijski spektakl "Wewillivestrom" Nieuwpoorttheater jest przedstawieniem bez słów i prawie bez muzyki, tu mówią przedmioty.

Dzień w Berlinie

Nawiązując do tak udanego w ubiegłym roku wyjazdu na jeden dzień na spektakle niemieckie do Berlina, organizatorzy postanowili powtórzyć go w tym roku. W Berlinie zobaczyć będzie można trzy przedstawienia. Najpierw Kontrapunkt będzie gościł w Deutsches Theater, gdzie publiczność zobaczy "O zwierzętach" Elfriede Jelinek, w reż. Nicolasa Stemanna. W swojej najnowszej sztuce austriacka noblistka m.in. nawiązała do protokołów z nagranych rozmów polityków z prowadzącymi domy publiczne, uprawiającymi nielegalny handel kobietami, głównie z Europy Wschodniej. Potem publiczność przemieści się do Volksbühne, by zobaczyć swoisty język teatru Rene Pollescha i jego najnowszą premierę "Żony dyktatorów". Oba spektakle startują w konkursie. Dzień berliński zamknie natomiast gościnny pokaz "Penthesilei" Heinricha von Kleista w reżyserii kolejnego światowej sławy reżysera Luka Percevala, uważanego za objawienie we współczesnym teatrze. Artysta buduje przedstawienie wykorzystując wielkie przestrzenie, w których znajduje się przeważnie tylko jeden element scenograficzny, który pełni funkcję metafory.

Oni ocenią

Najważniejszą nagrodą Kontrapunktu jest Grand Prix przyznawane przez publiczność. Swoje typy wskazuje także jury w składzie: Anna R. Burzyńska, redaktorka "Didaskaliów', recenzentka "Tygodnika Powszechnego", Dominika Ostałowska, aktorka Teatru Powszechnego w Warszawie, Jacek St. Buras, tłumacz, Wojciech Marczewski, reżyser filmowy ("Ucieczka z kina Wolność", "Weiser") i Paweł Miśkiewicz, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Na finał Klata

"Transfer!" Jana Klaty nazywany jest "polsko - niemiecką terapią narodową" Bohaterami spektaklu są polscy wysiedleńcy z Kresów i Niemcy, którzy musieli opuścić Dolny Śląsk po II wojnie światowej. "Transfer', to niemal żywy dokument, w spektaklu bierze udział 10 amatorów, Polaków i Niemców, którzy po II wojnie światowej rzeczywiście przeżyli takie doświadczenia.

- Losy Szczecina i Wrocławia w okresie tuż po wojnie są bardzo podobne i wydaje się, że dla mieszkańców Szczecina "Transfer!" będzie tak samo ważnym doświadczeniem jak dla publiczności miasta, w którym powstał - mówi Anna Garlicka, dyrektor Kontrapunktu.

Bilety i karnety

W kasach Pleciugi i Teatru Współczesnego ruszyła już sprzedaż biletów na "Transfer!" Jana Klaty. Posiadacze karnetów zobaczą "Transfer!" na zakończenie Kontrapunktu. Spektakl zostanie jeszcze dodatkowo zagrany na scenie Teatru Współczesnego, 21 kwietnia (poniedziałek) o godz. 19. Bilety kosztują 30, 35, 45 zł. Wstęp na pojedyncze przedstawienia ma kosztować 20 - 30 zł.

Kasy obu teatrów przyjmują już rezerwacje na karnety. Karnet berliński (trzy spektakle plus transport) to wydatek 100 zł. Karnet na cały Kontrapunkt będzie kosztował 280 zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza SzczecinPrzed Kontrapunktem 2008

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez FABIAN2 dnia Sob 18:46, 29 Mar 2008, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
FABIAN2
gaduła.



Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 11687
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 122 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:13, 31 Mar 2008    Temat postu:

06.04 Niedziela 17:00 Teatr Studio w Warszawie Warszawskie Spotkania Teatralne Przebudzenie wiosny
Frank Wedekind
Reżyseria: Wiktor Rubin/dramaturgia Bartosz Frąckowiak

06.04 Niedziela 20:30 Teatr Studio w Warszawie Warszawskie Spotkania Teatralne Przebudzenie wiosny
Frank Wedekind
Reżyseria: Wiktor Rubin/dramaturgia Bartosz Frąckowiak

[link widoczny dla zalogowanych]


16.04 Środa 18:30 Teatr Współczesny
w Szczecinie Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt Przebudzenie wiosny
Frank Wedekind
Reżyseria: Wiktor Rubin/dramaturgia Bartosz Frąckowiak

16.04 Środa 21:45 Teatr Współczesny
w Szczecinie Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt Przebudzenie wiosny
Frank Wedekind
Reżyseria: Wiktor Rubin/dramaturgia Bartosz Frąckowiak

17.04 Czwartek 16:00 Teatr Współczesny
w Szczecinie Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt Nordost
Buchsteiner
Reżyseria: Grażyna Kania

17.04 Czwartek 20:00 Teatr Współczesny w
Szczecinie Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt Nordost
Buchsteiner
Reżyseria: Grażyna Kania


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez FABIAN2 dnia Pon 21:22, 31 Mar 2008, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
niuńka
gaduła.



Dołączył: 27 Lut 2006
Posty: 3045
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 82 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon 22:40, 31 Mar 2008    Temat postu:

kurcze moze by sie tak wybrał....

Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
FABIAN2
gaduła.



Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 11687
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 122 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:03, 04 Kwi 2008    Temat postu:

Niedziela, 06.04.2008

godz. 16.00 - 18.00
start: Café Kulturalna
Interaktywna przechadzka (Instalacja Edukacyjna WST)

godz. 17.00
"Przebudzenie wiosny" Duża Scena Teatr Studio

godz. 18.30
"Pakujemy manatki" Duża Scena Teatr Dramatyczny

godz. 20.00
"Przebudzenie wiosny" Duża Scena Teatr Studio

godz. 21.00
"Pakujemy manatki" Duża Scena Teatr Dramatyczny

godz. 21.00
"Lacrimosa" Centrum Artystyczne BASEN

godz. 21.40 - 23.00
Café Kulturalna
Spotkanie z twórcami spektaklu "Przebudzenie wiosny" Wiktora Rubina - o "smutnych nastoletnich" w młodym polskim teatrze.

godz. 23.00 - 00.00
Café Kulturalna
Studio festiwalowe radia TOK FM, prowadzi Hanna Zielińska.
Temat: Zawód krytyk - Po czym poznać dobrą recenzję; kim są dzisiejsi krytycy teatralni i jakie są ich relacje z twórcami.

godz. 00.00 Setting the woods of fire - koncert na żywo muzyka do "Przebudzenia wiosny

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez FABIAN2 dnia Pią 21:21, 04 Kwi 2008, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
FABIAN2
gaduła.



Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 11687
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 122 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:47, 05 Kwi 2008    Temat postu:

“Przebudzenie wiosny” w reżyserii Wiktora Rubina
data wpisu: 5 kwietnia 2008, godz. 16:54 - autor: redakcja

,,Festiwalowa niedziela to dwa konkurencyjne spektakle grane dwa razy pod rząd, w teatrach znajdujacych się vis a vis siebie. Ot taka symboliczna walka na słowa i treści. Obok “pakowanych manatek” na scenie Teatru Studio dwa pokazy “Przebudzenia wiosny” w reżyserii Wiktora Rubina. Spektakle odbędą się o godz. 17.00 i 20.00. Pozostaje nam mieć nadzieję, że oba zespoły pojednawczo spotkają się wieczorem w Klubie Festiwalowym. A teraz trochę kultury obrazkowej:,,

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez FABIAN2 dnia Sob 18:15, 05 Kwi 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
FABIAN2
gaduła.



Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 11687
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 122 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 8:22, 07 Kwi 2008    Temat postu:

07.04.2008

Rozmowa z Wiktorem Rubinem i Bartoszem Frąckowiakiem

Z Wiktorem Rubinem i Bartoszem Frąckowiakiem, autorami spektaklu "Przebudzenie wiosny" rozmawia Aleksandra Konopko z Nowej Siły Krytycznej

07.04.2008

Publiczność vs Przebudzenie wiosny

reż. Wiktor Rubin, Teatr Polski w Bydgoszczy

Realizacja: Julia Sokolnicka, Krystian Kamiński
Produkcja: e-teatr.tv

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
FABIAN2
gaduła.



Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 11687
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 122 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:44, 07 Kwi 2008    Temat postu:

Dyskotekom już dziękujemy
"Blaszany bębenek" w reż. Adama Nalepy z Teatru Wybrzeże z Gdańska i "Przebudzenie wiosny" w reż. Wiktora Rubina z Teatru Polskiego z Bydgoszczy na 28. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Pisze Agnieszka Rataj w Życiu Warszawy.

«Po obejrzeniu "Blaszanego bębenka" można dojść do wniosku, że największym tłem współczesnego świata pozostaje dla reżyserów teatralnych dyskoteka.

Oglądanie przedstawień nowego teatru na Warszawskich spotkaniach Teatralnych zaczyna nużyć. Ile razy można pokazywać ekstremalne doświadczenia bohaterów opakowane w metaforę dyskoteki? U Adama Nalepy z Teatru Wybrzeże druga, wojenna część adaptacji powieści Guntera Grassa rozgrywa się wśród skąpo ubranych bywalców klubowych imprez, w oparach narkotyków. A jeśli Oskar rozmawia z Bogiem, to musi się to odbywać przy "Personal Jesus" Depeche Mode.

Z tych nowoczesnych skojarzeń nie wynika dla "Blaszanego bębenka" zbyt wiele. Ta adaptacja udaje głęboką, a pozostaje, niestety, banalna. Sklejenie pierwszej, tradycyjnie, epicko opowiedzianej części z rozszalałą drugą, zamiast szokować wywołała zniecierpliwienie zgromadzonej w Teatrze Dramatycznym publiczności.

Tę modę na ostre granie w teatrze można usprawiedliwić w przypadku takich przedstawień jak "Przebudzenie wiosny" z Bydgoszczy [na zdjęciu scena ze spektaklu], wystawionej wczoraj w Teatrze Studio. Wiktor Rubin potraktował tekst Wedekinda jako opowieść o współczesnych nastolatkach, których wiedza na temat dojrzewania i własnej seksualności pozostaje nadal niewielka. Te dzieciaki słuchają ostrej muzyki, czytają "Cząstki elementarne", wydają się bardziej uświadomione niż ich rodzice. A i tak pozostają bezradne wobec przypadkowej ciąży (...).

Spektakl Rubina przypomina chwilami szkic, ale w żartobliwym nawiasie, którym traktuje dramat Wedekinda, znajdziemy kilka trafnych spostrzeżeń. Zwłaszcza w kontekście sporów o edukację seksualną w szkołach. Twórcy przedstawienia wy-powiadają bowiem nadal powszechnie nieakceptowane stwierdzenie: "tak, nastolatki też uprawiają seks".

***



"Dyskotekom już dziękujemy"
Agnieszka Rataj
Życie Warszawy nr 82
07-04-2008


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Anita Sokołowska Strona Główna -> Anita w (mediach) prasie, TV... :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 194, 195, 196  Następny
Strona 88 z 196

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Programosy.
Regulamin